• cennik zadki
 • cennik lady
 • cennik gringo
 • cennik czesiu i oskar

Obozy

OFERTA OBOZÓW LETNICH W STAJNI PODOLIN 2016

Zapraszamy do zapoznania się zupełnie nową odsłoną obozów jeździeckich w roku 2016!
Specjalnie z myślą o Was stworzyliśmy bogatą i zróżnicowaną ofertę, by zaspokoić najbardziej wygłodniałych wielbicieli końskich przygód i nie tylko!
Celem tegorocznych turnusów jest nie tylko wspaniała atmosfera, relaks i integracja ale też intensywna nauka na różnych poziomach. Dlatego utworzony przez nas program pozwala dopasować się do Waszych wymagań i zainteresowań pozostając wciąż w stu procentach w końskim świecie.
Dołączając do Nas wejdziesz do świata pełnego natury, długowłosych rumaków i sielankowej aury. Stajnia położona jest wśród malowniczych lasów, pagórków i łąk w sercu Gór Sowich z widokiem na ich majestatyczny szczyt Wielką Sowę. To miejsce idealne do wypoczynku od szkolnej rutyny w gronie przyjaciół i zwierzaków.
Niewielkie grupy i opiekunowie pełni pasji pomogą Ci w pełni wykorzystać czas pobytu. Jazdy podczas pełnych dni obozowych odbywają się dwa razy dziennie w kilkuosobowych grupach dostosowanych do umiejętności i poziomu uczestników na spokojnych, przygotowanych do pracy z różnymi jeźdźcami koniach. Na każdym turnusie zaplanowany jest co najmniej jeden wyjazd w teren (lub spacer przy asekuracji pomocnika) oraz jedne zajęcia z woltyżerki. Do dyspozycji mamy zewnętrzną, piaszczystą, oświetloną ujeżdżalnię lub bezpieczny, zadaszony plac do jazdy konnej.
Zróżnicowane na poziom umiejętności obozy pozwalają na przyjęcie nie tylko osób zaawansowanych ale też takich, które nigdy nie miały kontaktu z końmi. Pod naszymi skrzydłami wejdziecie w świat końsko-ludzkiej przyjaźni bądź rozwiniecie dotychczas zebrane umiejętności.
Zapraszamy uczestników w wieku już od 6 lat!
Prócz lekcji w towarzystwie koni i zajęć tematycznych posiadamy bogaty arsenał pomysłów umilających wolny czas naszych Obozowiczów. W tym wyjścia nad jezioro oraz korzystanie z atrakcji ośrodka oraz otaczającej natury.
Zapewniamy pięć domowych posiłków dziennie oraz zakwaterowanie tuż obok stajni. Klimatyczny wystrój, mniejsze i większe pokoje, dostęp do internetu i telewizji, dla wygłodniałych całodobowy bufet z przekąskami.
Pragniesz niesamowitych przygód? Nowych przyjaźni, kontaktu ze zwierzętami, ciekawie spędzonego czasu i ciekawej wiedzy?
Nie czekaj. Zapraszamy!
Dołącz do nas już dziś !

Terminy obozów jeździeckich w 2016 roku:

 • I 27.06-2.07- obóz artystyczno-jeździecki
 • II 4.07-9.07 - obóz taneczno-jeździecki
 • III 10.07-16.07 - intensywny obóz dla zaawansowanych (edycja pierwsza)
 • IV 18.07-23.07obóz jeździecko-naturalsowy
 • V 25.07-30.07 - obóz jeździecko-naturalsowy
 • VI 1.08 - 6.08 - obóz cyrkowo-jeździecki
 • VII 7.08-13.08 - intensywny obóz dla zaawansowanych (edycja druga)
 • VIII 15.08-20.08 - wędrowny obóz jeździecki
 • IX 22.08-27.08 - obóz jeździecki końsko-koński

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I Obóz artystyczno-jeździecki:
(27.06-2.07.2016)
Turnus skierowany przede wszystkim do osób kochających nie tylko konie ale także wszelkie prace artystyczne, robótki ręczne, tworzenie czy dekorowanie. Stworzony specjalnie z myślą o kreatywnych i pełnych pomysłów miłośników kopytnych, którzy pragną rozwijać się jeździecko, a także wyrazić swoją artystyczną duszę.
W programie m.in:
>Jednodniowe warsztaty fotograficzne z jedną z najbardziej znanych w Polsce ( i nie tylko :)) fotografką koni Katarzyną Okrzesik-Mikołajek, zdjęcie pamiątkowe autostwa Kasi, nauka przygotowania konia do sesji zdjęciowej oraz konkurs na najlepszą pracę fotograficzną wybraną przez samą prowadzącą.
>Zajęcia z malarstwa sztalugowego ( i nie tylko) różnymi technikami
>Zajęcia z rzeźby oraz tworzenie końskich tabliczek na boksy
>Tworzenie przebrań dla koni! - pokaz mody końskiej połączony
z konkursem na najlepszy kostium oraz zawodami na zakończenie turnusu.
>Tworzenie wspólnej galerii stajennej z wykonanych podczas obozu prac- wystawa dla rodziców.
Uwaga: W miarę możliwości prosimy o zabranie własnego aparatu fotograficznego. W przypadku jego braku zapewniamy aparat zastępczy na czas trwania warsztatów fotograficznych
Cena: 1050 zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Obóz taneczno-jeździecki:
(4.07-9.07.2016)
Kochasz tańczyć lub po prostu lubisz dobrze się bawić? W takim razie dołącz do Naszej roztańczonej drużyny. Na tym turnusie nie ma ograniczeń wiekowych a nieśmiałość czy nuda nie istnieją! Gwarantujemy świetną zabawę w rytm muzyki i tętentu końskich kopyt! Zumba, taneczny aerobik, czy specjalne choreografie na łonie natury i nocne dyskoteki to tylko kilka z zaplanowanych dla Was atrakcji.
W programie m.in:
> Taneczne gry i zabawy
> Zajęcia z zumby i tanecznego aerobiku
> Tworzenie wspólnych układów tanecznych do wybranej muzyki
> Taneczna woltyżerka!
> Taneczno-koński pokaz dla rodziców
Cena: 1050 zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III i VII Intensywny obóz dla zaawansowanych:
(10.07-16.07.2016, 7.08-13.08.2016)
Oferta stworzona z myślą o zaawansowanych, głodnych wiedzy koniarzach nieustannie poszukujących nowych informacji i wielu godzin spędzonych na końskich grzbietach.
Stawiamy na maksymalnie intensywne wykorzystanie czasu spędzonego w stajni, by podczas turnusu nauczyć się jak najwięcej i przebywać z końmi tak często jak tylko jest to możliwe! Prawdziwy koński zawrót głowy!
W programie m. in:
> 7 dni wśród koni
>przewidzianych 13 lekcji na końskich grzbietach
> nauka lonżowania
> nauka czworoboku na poziomie brązowej odznaki
> 1 lekcja indywidualna podczas turnusu
> wykłady, zajęcia teoretyczne oraz spotkania z Goścmi Specjalnymi (w każdy wieczór inne!)
> Zawody z nagrodami na koniec turnusu
UWAGA: Wymagana umiejętność samodzielnego galopu.
Cena: 1200 zł


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV i V Obóz jeździecko-naturalsowy:
(25.07-30.07.2016)
Marzy Ci się pamiątkowe zdjęcie obok leżacego konia? Chciałbyś pojeździć na spokojnym koniu bez ogłowia? A może pragniesz sprawdzić jakie to uczucie siedzieć na koniu stającym dęba? Jeżeli tak... Zapraszamy! Pod patronatem doświadczonych prowadzących i wsłuchanych w komendy, specjalnie przygotowanych koni spełnimy Twoje Marzenia.
Turnus skierowany przede wszystkim do osób pragnących poznać tajniki końskiej psychiki oraz wejść do świata końsko-ludzkich zabaw i sztuczek.
Podstawy pracy z ziemi, bezpiecznego obejścia z końmi, przez zabawę i wykonywanie sztuczek. Nauczymy Was jak w bezpieczny i przyjazny sposób porozumiewać się z końmi i damy możliwość zapoznania się z wyjątkowymi końskimi artystami!
W programie m.in:
> GOŚCIE SPECJALNI: Karolina Gmochowska z klaczą fryzyjską Silke oraz tinkerem Rubinem zdradzą Wam wiele ciekawych tajemnic związanych z relacją między człowiekiem a koniem oraz wykorzystywaniem tej wiedzy podczas pracy z ziemi i wykonywaniem sztuczek.
> Nauka posługiwania się mową ciała podczas komunikacji z końmi
> Jazda na cordeo, czyli bez ogłowia na przystosowanych koniach
> Możliwość pracy z wyszkolonymi końmi które wprowadzą Was w tajniki świata sztuczek
> Wykłady i pogadanki na temat końskiej psychologii i bezpieczeństwa
> „ANIMAL TREKKING”- czyli wędrówki z różnymi zwierzętami po malowniczych okolicach Gór Sowich
> -”TRAIL IN HAND”-praca z koniem na torze przeszkód do westernowej konkurencji EXTREME TRAIL (w tym tworzenie i projektowanie placu do zabaw z końmi)
> Pokaz umiejętności na zakończenie turnusu, przygotowanie i zaprezentowanie programu
Cena: 1100 zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VI Obóz cyrkowo-jeździecki:
(1.08-6.08.2016)
Lubisz wyzwania? Ruch i konie to Twoja pasja a coraz nowsze wyzwania sprawiają, że bawisz się świetnie? Na tym obozie stawiamy na gimnastykę i dobrą zabawę!
Rozwój świadomości ruchowej poprzez woltyżerkę oraz akrobatykę i ćwiczenia gimnastyczne sprawi, że poczujesz się pewniej w siodle a przy okazji wszystko będzie wydawać się zabawą!
Ćwiczenia w pasie woltyżerskim, zajęcia z hula hopem czy szarfą... to niektóre z przygotowanych atrakcji. Sprawdź sam!
W programie m.in:
> Przynajmniej raz dziennie zajęcia z woltyżerki
> Zajęcia z akrobatyki i gimnastyki
> Pokaz woltyżerki w wykonaniu Gościa Specjalnego
> Zajęcia z kuglarstwa
> Wielkie bańki mydlane
> Cyrkowe Show dla rodziców na zakończenie obozu
Cena: 1050zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIII Wędrowny obóz jeździecki:
(15.08-20.08.2016)
Jeśli kochasz przemierzać malownicze szlaki na grzbietach pięknych i spokojnych koni dołącz do obozu dla konnych wędrowców!
Dla nas przygoda i odkrywcza ciekawość to priorytet!
Sowiogórskie legendy oraz ścieżki turystyczne nie są nam obce! Czekają na Wasze przybycie.
Nasze konie posiadają certyfikaty PTTK i za jeden uśmiech zabiorą Was w wiele ciekawych miejsc! Odkrywajcie z nami! Przygoda czeka.
W programie m.in:
> Możliwość zdawania odznaki GTJ PTTK ( wykłady, nauka oraz przystąpienie do egzaminu)
> Rajd konny do celu wraz z przerwą obiadową w zaplanowanym miejscu
> Częste wyjazdy w teren ( wspólne planowanie tras na podstawie mapy)
> Jeden dzień poświęcony na wycieczkę na Wielką Sowę
> Możliwość nocowania w namiotach na terenie ośrodka
> Gry terenowe
> Nocne wyprawy do lasu
Cena: 1050zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IX Obóz jeździecki końsko-koński:
(22.08-27.08.2016)
Jeżeli nie możesz się zdecydować na żaden z tematycznych obozów proponujemy tradycyjną formę przepełnioną końmi i zajęciami związanymi tylko z kopytnymi.
Całe dnie spędzone przy koniach, tylko w tematyce końskiej! Wybieramy najciekawsze elementy każdego z obozów tematycznych i łączymy je w jedną całość.
Jazdy na placu i w terenie, zajęcia z woltyżerki. Prace w stajni, nauka siodłania oraz podstawy pielęgnacji koni. Pieczenie końskich ciasteczek, własnoręczne tworzenie smaru do kopyt i gazetek do stajni. Konie, konie i jeszcze raz konie!
W programie m.in:
> Nauka od podstaw
> Wprowadzenie do świata jeździeckiego- zajęcia teoretyczne z anatomii konia, ras, sprzętu jeździeckiego itd.
> Zajęcia w stajni- nauka końskich obowiązków
> Sesje zdjęciowe z końmi
> Tworzenie plakatów oraz gazetek jeździeckich
> Spacery z końmi, pławienie koni i wiele innych!
Cena: 1050 zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W przypadku uczestnictwa w więcej niż jednym obozie zniżka w wysokości 100 zł za każdy kolejny turnus.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 500 zł na konto:
Agnieszka Bekus 78 1140 2004 0000 3702 7519 5376
Więcej informacji pod nr telefonu 74 836 91 58 lub 724 586 741
ZAPRASZAMY!